Finanční rezerva jako jistota

Nemusíte zdlouhavě vydělávat a dávat si každý měsíc část výdělku na spoření. Občas totiž potřebujete peníze rychle a nemáte našetřený dostatek. Finanční rezervu si můžete zapůjčit například v bance, postupně ji splácet a v případě potřeby z ní čerpat. Poruchu auta totiž neplánujete a částky v servisu mohou převyšovat i vaše měsíční výdělky. Přičemž malý spotřební úvěr může ledacos zachránit. Stačí jen mít své příjmy a výdaje pod kontrolou a vědět, co si můžete dovolit.
karty k účtu

Bankovní sektor

Lídři trhu postupně ztrácí své klienty, kteří odchází k novým, mladým bankám. Nabízí vedení účtu a výběry z bankomatu zdarma, konsolidace i levnější půjčky. Je jen na vás, kterou zvolíte. Záleží, jaké služby konkrétně hledáte. Existují kalkulátory, kde si můžete půjčky, výše splátek a dobu splácení porovnat, zadáte pouze částku a dobu splácení a hned víte, co vás u nepříjemného rozhovoru v bance čeká. Některé banky nabízí sjednání půjčky online, nicméně musíte splnit podmínky, například výše půjčky nesmí přesáhnout určitou hranici, která není nastavena moc vysoko.
ušetřené peníze
Jedná-li se o vyšší sumy, musíte již na pobočku a řešit vše osobně. Dokládání příjmů či majetkového vlastnictví a ručení, různá prohlášení, táhlý administrativní kolotoč, který ne vždy končí úspěšně, a tratíte na tom několik dní. O to horší je to v případě hypoték. Bydlení potřebuje zafinancovat čím dál více mladých lidí, ale bohužel není v současnosti pro mnohé z nich reálné hypotéku dostat. Bankovní systém se pojišťuje před neplatiči tak, že stanovil základní jistinu, kterou musí žadatel zaplatit pro získání hypotéky. Jedná se o desítky procent z hodnoty nemovitosti. Občas vám nezbyde nic jiného, než i na tuto jistinu si sjednat úvěr u jiné banky.

Nebankovní sektor

Potom je tu novodobá lichva, nebankovní půjčka, kterou lze získat snáz a rychleji. Sjednáte si ji online či přes sms, mnohdy nemusíte dokládat ani příjmy, tyto půjčky jsou jako stvořené pro lidi, kteří se bojí jít do banky, nemají čas trávit hodinové fronty čekáním, než budou moci usednout k okénku svého finančního poradce, nemají čím za půjčku ručit anebo nemají tak vysoké příjmy, aby měli šanci dostat půjčku v bance. Nebankovní sektor vám z 99% vyjde vstříc a peníze máte na účtu v řádu hodin i minut. Jediná nevýhoda jsou vyšší úroky.
čtyři pokladničky
Nicméně první půjčku dávají tyto společnosti většinou zdarma a bezúročnou, tudíž máte možnost si tuto půjčku vyzkoušet a nezaplatíte navíc ani korunu. Díky profilu, který si online při žádosti o půjčku vytvoříte, poté můžete při další potřebě získat půjčku ještě mnohem rychleji, jelikož na vás bude mít společnost referenci o pravidelném a včasném splácení a navíc nebudete muset znovu vyplňovat dotazník s vašimi iniciály.