Hitem léta – bazén bez chloru.

Konečně jste se dočkali a splnili jste si svůj dětský sen. Už žádná přeplněná koupaliště. Vaše zahrada se pyšní novým bazénem. Už jen zbývá doladit poslední detail. Jaké zvolit přípravky na jeho údržbu. Nikdo se přeci nechce koupat v zeleném brčálu. Bazén dnes najdeme na mnoho zahradách a proto také trh je plný přípravků na jeho údržbu. Najít zde můžeme tablety malé, velké, projasňovače a vločkovače, přípravky na úpravu PH a také různé chlorové přípravky, které nám pomohou udržet bazén bez nepříjemných vodních řas. Pokud se vám však vidina bazénu plného chloru moc nezamlouvá, můžete se vydat cestou bezchlorové údržby.

Čistý bazén

Řešení přináší kyslíkové přípravky. Kyslíkové přípravky jsou mezi uživateli domácích bazénů velmi oblíbené, hlavně mezi osobami s citlivou kůží. Jsou vysoce účinné. Aktivní kyslík si ve vodě snadno poradí s nechtěným organickým znečištěním a to bez chloru a chemického zápachu. Na trhu najdeme přípravky kapalné, granulované nebo tabletové, takže se vybere snadno každý dle svých potřeb a preferencí. Aby však kyslíkový přípravek správně fungoval, je nutné ho aktivovat. K tomu slouží kyslíkový aktivátor Chlorito. Bez kyslíkového aktivátoru nebudou ostatní přípravky fungovat správně a dostatečně.

Dítě v bazénu

Kyslíkový aktivátor také zvyšuje průzračnost vody. Kyslíkový aktivátor je k dostání v nádobách o různém objemu, proto je snadno dostupný pro majitele malých i velkých bazénů. Aplikace aktivátoru je velmi jednoduchá. Přípravek se aplikuje přímo do bazénové vody v závislosti na objemu bazénu. V případě výskytu řas je možné dávkování zvýšit. Aplikaci je třeba opakovat každých 7-14 dní. Vaše pokožka je denně vystavena mnoha škodlivým faktorům. Dopřejte jí odpočinek. Užijte si průzračně čistý bazén bez použití chlorových přípravků. Kyslíkové přípravky spolu s kyslíkovým aktivátorem vykouzlí to pravé letní osvěžení.