Jihoafrická republika

Jihoafrická republika (JAR) leží s rozlohou 1 219 912 km² na samém jihu Afriky, omývá ji 2 500 km mořského pobřeží a rozmanitými klimatickými podmínkami, můžeme zde nalézt poušť, ale i hory. Země má obrovská naleziště zlata. Také zde žije mnoho divokých afrických zvířat, které jsou ale ohrožena rozpínající se civilizací. Proto zde bylo zřízeno 13 chráněných národních parků jako např.
sloní stádo
Krugerův národní park nebo Kalahari Gemsbok. Hlavní město je Kapské město se svými téměř třemi miliony obyvatel, další známá města jsou Durban, Johannesburg a Pretoria. Zajímavostí je, že zde žije i velké procento bílého a asijského obyvatelstva, kdy běloši zde žijí od dob kolonizátorství a většina z nich původně pochází z Velké Británie. V zemi se také mluví jedenácti úředními jazyky.
jihoafrická republika
Jar je jednou z nejvyspělejších zemí afrického kontinentu, její politika je velmi stabilní, má skvěle fungující obchod a služby. V zemi se vytváří většina elektrické energie pro celou Afriku. Problém v zemi nastal v roce 1995, kdy začal prudce klesat počet obyvatel kvůli velkému rozšíření nemoci AIDS a selhání veškerých bojů proti onemocnění. Situace se podařilo zlepšit až kolem roku 2005. Ale i dnes je odhadováno, že v zemi žije cca 5,2 milionů nakažených obyvatel. Bohužel nevymítitelnost této nákazy spočívá i ve vysoké míře kriminality, se kterou se země potýká. Drží si totiž první příčky v počtech vražd a znásilnění na světě.
africké děti
Ovšem turisté jsou v zemi v relativním bezpečí, neboť se pohybují v chráněných zónách, zde se také usídlili bohatší obyvatelé země. A i zde můžete vychutnávat krásy afrického kontinentu, rozmanitou přírodu a krásné pláže omývající Indický a Atlantský oceán. Nebo si s místními můžete zahrát jejich oblíbené sporty jako je kriket, ragby nebo fotbal. Fotbal je v zemi velmi oblíbený především u černošského obyvatelstva a země byla první z afrického kontinentu, která v roce 2010 uspořádala Mistrovství světa ve fotbale.