Kdy je lepší zvolit virtuální sídlo firmy


Každá firma musí mít své sídlo, které je zaregistrované na příslušných úřadech. To je požadavek daný zákonem. Je však otázkou, jaké zvolit. Možností je zde totiž přehršel, od vlastního bytu až po moderní kancelářskou budovu. Někdy tak není snadné se rozhodnout, které z nich vybrat.

klasické firemní sídlo

Jedním z důležitých faktorů, které hrají velkou roli, jsou samozřejmě peníze. Ty nerostou na stromech, a začínající podnikatel jich obvykle nemá nazbyt. Koneckonců, samotné založení firmy není levná záležitost. V takových případech je pak možné zvolit virtuální sídlo Profi sídla.

Navzdory názvu se jedná o skutečné fyzické prostory, které můžeme mít v jistém typu pronájmu. Na rozdíl od toho klasického je však nevyužíváme konstantně, pouze občas, například pro důležité obchodní schůzky či jednání. To samozřejmě znamená, že cena, kterou platíme, je mnohem nižší. To samozřejmě zní dobře, je však otázkou, zda je pro nás právě toto řešení vhodné. Je zde totiž několik faktorů, které bychom měli zvážit.

podpis smlouvy o virtuálním sídle

V první řadě je potřeba si říci, jak často jej budeme potřebovat využívat. Čím častěji to totiž bude, tím víc budeme platit. Nakonec se dostaneme až do bodu, kdy pro nás bude klasický pronájem výhodnější. Nehledě na to, že pokud budeme chtít, aby tam pracovali i další lidé, například účetní, pak bezpodmínečně potřebujeme skutečně vlastní prostory, ať už koupené či pronajaté.

Dále, pokud máme například výrobní halu či jiný objekt, kde své produkty vyrábíme, je mnohdy lepší využít je i jako firemní sídlo. Většinou se tam totiž najde alespoň pár místností, které lze využít jako kanceláře, a nemusíme platit nic navíc. A to je důležité, všichni totiž víme, jak jsou peníze v podnikání důležité.

Je tedy jen na našem zvážení, pro kterou variantu se nakonec rozhodneme. Neuškodí, když si pro každou z nich necháme vypracovat kalkulaci. Tak budeme vědět, jaké řešení pro nás bude skutečně to nejvýhodnější.