Ski resort Buková hora

Zmíněný resort nabízí v zimě vyžití pro milovníky sjezdového lyžování a v létě zase turistiky a cykloturistiky. Může nabídnout pět sjezdových tratí a moderní čtyřmístnou krytou lanovku s vyhřívanými sedačkami. Nejdelší trať měří 2290m a je mezi návštěvníky velmi oblíbená. Kromě sjezdovek disponuje také samostatnou tratí pro snowboardy a freeski s platformami pro skoky. Návštěvníci, které přijedou autem, mohou zaparkovat na jednom z pěti parkovišť s celkovou kapacitou až čtyři sta vozů. Jsou zde umístěné také dobíjecí stanice pro elektrovozy.

sjezdovky Buková hora

V letní sezóně můžete zaparkovat i s karavanem. Parkoviště nabízí dvanáct míst na straně Červené Vody, které disponují s přípojkami elektřiny, Wi-Fi sítí a s přístupem k vodě. Resort nabízí zábavu v podobě pumptreku, dopravního hřiště, hřiště na disc golf, dětská hřiště či veřejná ohniště. Zapůjčují zde horské káry, elektrokola či koloběžky. Pořádají také příměstské tábory pro děti od šesti do dvanácti let. Během letní sezóny se konají nejen různé festivaly, ale také akce pro děti nebo závody enduro bike trail.

léto na bukovce

Milovníci turistiky zde najdou turistické trasy a cyklotrasy vyzívající k výletům do blízkého i vzdálenějšího okolí. Navštívit můžete rozhlednu Suchý vrch cestou přes Červenovodské sedlo, sedlo Hvězda a Suchý vrch nebo rozhlednu Křížovou horu vysokou 25m pod Červenou vodou anebo renesanční zámek ze 17. století Mlýnický Dvůr. Nedaleké Jablonné nad Orlicí zve k návštěvě Pivovaru U Černého medvěda či výstavní síně, kde můžete shlédnout expozici věnovanou historii města.

V okolí Bukové hory se nachází několik ubytovacích zařízení, od penzionů až po apartmány, např. červená voda ubytování hpapartmany.cz, které nabízí nejen ubytování, restaurace, bary, občerstvení, ale také wellness služby. Díky tomu patří resort Buková hora mezi oblíbené a navštěvované nejen v zimě, ale po celý rok.