Americká hypotéka aneb peníze na cokoli

Vzít si úvěr není jen za účelem vyřešení neočekávané situace nebo vyřešení finančního problému. Pro mnohé je i cestou ke splnění snu, ať už cestovatelského či případně pořízení si vytouženého automobilu. Stále platí, že je úvěr ideální variantou k získání vlastní střechy nad hlavou v co možná nejkratším čase.
pár s obrázkem domu.jpg

Při volbě úvěru se nabízí dvě možnosti. Na výběr máte mezi účelovým úvěrem, který je striktně vázán jen za účelem pořízení bydlení, kdy musíte dokládat prokazatelné veškeré výdaje apod. Oproti tomu druhý typ úvěru, který je neúčelový. Mezi tento typ úvěru náleží velmi oblíbená americká hypotéka.

Finanční produkt vhodný pro každého

Jak už ze samotného názvu vyplývá původ tohoto úvěru je ve Spojených státech amerických, kde je nazýván coby home equity loan. U nás má stoupající intenzitu v rámci obliby a neustále rostoucího počtu žádostí o tento typ hypotéky.

Úvěr jištěn nemovitostí

Pro někoho může být svízelem zásadní podmínka, kterou je jištění zástavním právem k nemovitosti. Nutno zmínit, že vlastníkem nemovitosti nemusí být pouze žadatel, ale lze učinit prostřednictvím rovněž třetí osoby.
záložky v dokumentech.jpg

K čemu se nejčastěji využívá tento finanční produkt?

Jak už bylo výše uvedeno, lze získané finanční prostředky investovat do čehokoli. Nicméně nejvíce lidé žádají o tento typ úvěru za účelem výstavby či rekonstrukce nemovitosti, k pořízení nového či ojetého automobilu, na vybavení domácnosti, investici do vzdělávání či do studia v zahraničí, dále na využití úhrady nesplacených pohledávek, za účelem refinancování apod. Pro někoho je splněním přání v podobě exotické dovolené.

Prvotní je adekvátní volba poskytovatele

Na trhu je řada finančních institucí nabízející tento druh úvěru. Jen při správném výběru, máte jistotu, že americká hypotéka je tou nejlepší volbou mající jisté přednosti. Tímto získáte mnoho výhod a můžete ročně ušetřit i řádově několik tisíc korun.