Autem? Vlakem? Letadlem?

Pří rozhodování, jaký způsob dopravy zvolíte při cestě na dovolenou, hraje roli několik faktorů. Rozhodující je místo, do kterého se potřebujete přemístit. Rovněž počet osob, který se chystá na cestu, je potřeba zohlednit. A v neposlední řadě jsou to i současné finanční možnosti. Pokud se na dovolenou vyráží čtyřčlenná rodina a jejím cílem jsou Krkonoše, ideálním dopravním prostředkem je osobní auto. Nejenže se do jeho kufru vejde vše potřebné na týdenní pobyt. Ale na speciálním nosiči je možné sebou vzít i kola. Čímž se dovolenkové aktivity rozšíří o cyklistické výlety do okolí. Ve většině hotelů, které jsou pro návštěvníky připravené, čekají plně vybavené pokoje a restaurace nabízející místní speciality. A mnohdy i relax ve wellness centrech. Jak ve vířivce, tak i a sauně. Výjimkou už dneska nejsou plavecké bazény. Pro případ deštivého počasí jsou k dispozici dětské herny, pro dospělé možnost si zahrát stolní tenis či kulečník. 

Vlakem na dovolenou

Vlak je ideálním dopravním prostředkem na dovolenou mladých dvojic. Které sebou nepotřebují vozit mnoho zavazadel. I finančně je to pro ně nejlepší řešení. Obzvlášť, pokud lze využít noční vlakový spoj, který je do přímořského letoviska či kamkoliv jinam převeze v pohodlném spacím kupé. Čímž ubudou náklady na hotelové ubytování.

Letecká doprava

A ušetřený peníz lze využít k návštěvám historických památek. V současné době se vlaková doprava dostává do popředí zájmu. A využivat ji začínají i rodiny s dětmi. Třetím způsobem, jak se dopravit do místa dovolenkového odpočinku, je doprava letecká. Využívána především k mezikontinentálním letům. Ale ušetřit čas se jí dá i při cestě po Evropě. Je to sice doprava finančně náročnější. Ale vzhledem k časové vytíženosti většiny lidí je velmi oblíbená. Jedním z míst, které je hojně navštěvováno, je Tunisko. Ubytovat se můžete jak jak v hotelu, tak i v přilehlých bungalovech. Stravování je zajištěno All Inclusive. A tak na této dovolené lze veškerý čas věnovat koupání v moři, anebo hotelovém bazénu. Či výlety do kouzelného okolí.