Oblíbené dekorační prvky v domácnosti

Vyzdobit si domov nemusí nutně znamenat věšení světýlek, a malování po zdech. Dekorací může být i obyčejný předmět denní potřeby, někdy může být dekorace dokonce nenápadná. Jaké jsou oblíbené dekorace v domácnostech?

Textilní dekorace

Textilní dekorace v domácnostech jsou obvykle ty, které se tváří nenápadně, a prakticky, ačkoliv dovedou proměnit celkový vzhled domova, a vyčarovat útulnost. Oblíbené jsou pak nejvíc dekorační polštářky, tedy obvykle polštáře 40×40 https://www.levnaprosteradla.cz/polstar-40×40-cm-prosivany obalené v designovém povlaku, například chundelatém, vyšívaném, nebo vzorovaném.

tyrkysová rohožka

Ty se pak používají jako doplněk pohovky, skvěle působí v křesle, nebo zdobí ustlanou postel. Co se postele týče, skvělým designovým prvkem je pak přehoz, který se rozprostře na ustlaných peřinách, a ucelí tak dojem uklizenosti a stylovosti. Poněkud méně nápadné, avšak stále stylové jsou i deky, které bývají jemně přehozené přes opěrku křesla, položené na gauči, a mají jak stylový, tak i praktický účel. Nezapomínejme ani na kusové koberečky, které ihned změní náladu v místnosti na dojem pohody a útulnosti, nebo ozdobné závěsy kolem oken. Výhodou textilních dekorací je údržba, jelikož je většinou snadno vyperete v pračce, a pak rovněž nízká pořizovací cena, pokud víte, kde nakupovat. Oblíbeným e-shopem pro nákup levných, ale stylových textilií je pak obchod Levná prostěradla, který nabízí pestrou škálu domácího textilu.

polštářky na kanapi

Funkční dekorace

Mezi funkční dekorace pak řadíme to, co se využívá k jistému účelu, ale zároveň utváří styl domova. Mezi tyto dekorace se pak řadí rohožka, která může mít různý tvar, nápis, nebo potisk, nástěnné hodiny, osvětlení v podobě stylových lustrů a lampiček, nebo i správně zvolená miska na ovoce.

Osobní dekorace

Osobními dekoracemi se rozumí předměty, které pro nás mají hlubší citový význam, a přesto vypadají dobře, a působivě. Mohou to být například zarámované fotografie, vzpomínkové předměty, sběratelské předměty, nebo výtvory našich dětí.