Černobílé laserové tiskárny

Mnoho výhod

Tento typ tiskárny si pořizují zejména lidé, kteří chtějí tisknout zejména běžné dokumenty, protože k tomuto účelu jsou nejvhodnější. Můžeme si totiž všimnout, že u těchto dokumentů dosahují velmi dobré ostrosti, která je pro čitelnost dokumentu rozhodně výhodná. Nemusíme při tom používat ani nijak drahý papír.

žena u tiskárny

Takovou další výhodou je i fakt, že barva se nezačne rozpouštět při styku papíru s vlhkostí. Jestliže jste někdy měli inkoustovou tiskárnu a dlouho jste netiskli, tak se Vám pravděpodobně stalo, že zaschla. Zde to nehrozí z konstrukčních důvodů a díky tomu, že toner není tekutý, ale má formu prášku. Jestliže si vyberete zařízení úměrné Vašemu používání, tak byste se měli těšit z dlouhé životnosti. Ono je totiž rozdíl, jestli si doma sem tam něco vytiskneme, nebo je tiskárna v kanceláři, kde tiskne mnoho dokumentů klidně každý den. Tento typ tiskáren má však i nevýhody, kam řadíme vyšší spotřebu a mnohdy i hmotnost. U barevných je to cena náplní.

Výměna toneru

Vzhledem k vysoké ceně barevných tonerů je mnohdy lepší uvažovat o tiskárně inkoustové, s kterou můžeme tisknout i hezké fotografie, ale zase má dražší černobílí tisk. Je to tedy na zvážení konkrétní situace. Co se týče náhradních náplní, tak ty originální stojí mnohdy dost peněz, a proto lidé hledají jiné alternativy.

černá tiskárna

Podívat se můžete na Válce https://www.dumtiskaren.cz/valce/ od prodejce, který nabízí originální příslušenství. Máte tedy jistotu, že bude mít originální parametry a pasovat přímo do Vašeho zařízení, takže se vyhnete případným potížím. Tyto tonery stojí konkrétně pro tiskárny Canon kolem 4 000 Kč, což se může zdát jako vysoká částka, ovšem jejich životnost se pohybuje někde kolem 34 000, takže s jedním takovým tonerem máme na dlouho vystaráno. Pokud máte úplně jiný typ tiskárny či si chcete koupit úplně jinou tiskárnu, tak jste zde také správně, protože sortiment tohoto prodejce je opravdu široký.