Sport je důležitý


Tělo samo od sebe nedokáže být zdravé, když mu k tomu nepomáháme my. Je to jasné, protože pokud budete celý život jíst smažená jídla, asi tělu moc nepomůžete a samo od sebe zdravé být nemůže, protože se nedokáže bránit tomu, co do něj dáváte. Je to šílené, ale strava vás hodně ovlivňuje a samozřejmě nejen to. Strava je pro tělo sice hodně důležitá, ale hlavně je také důležitý pohyb a jde to spolu ruku v ruce, protože bez správné stravy nebudete mít nikdy zdravé tělo a bez pohybu taky ne. Musíte se snažit hýbat a zdravě jíst proto, abyste se kompletně cítili dobře a nikdy pochybovali o svých schopnostech.

kolo

Lidé, kteří jsou trochu při těle totiž o sobě dost často pochybují a také o tom, jestli něco zvládnou nebo ne. Tomuto byste měli zamezit a věřte si vždy, protože všechno dokážete, musíte jen chtít, bez toho to nejde. To je jasné snad každému. Pokud si nebudete věřit, tak nikdy nic nedokážete, protože tělo to cítí, že si moc nevěříte, tak nakonec opravdu dělá, jako by to nemělo zvládnout, přitom kdybyste si věřili, tak by to i zvládlo. Jen musíte hold chtít. Pro tělo je pohyb velmi důležitý. Měli byste však dělat takový pohyb, který je vám osobně příjemný a po kterém se cítíte svěží a plní energie.

posilování

Není moc dobré dělat něco, do čeho se nutíte a co vám dělá osobně špatně. Nenuťte se do zbytečností, protože pak ničeho nedosáhnete. Pokud vám nejde běhání, tak neběhejte a najděte si jiný pohyb. Je úplně jedno, co děláte, hlavní je, že se hýbete a posilujete nějakým způsobem svaly. Nemyslí se to nutně v posilovně, ale už tou chůzí například všechny svaly nějak posilujete a zatěžujete, takže takhle to myslíme. Pohybů je několik, kromě běhání a chůze můžete tančit, můžete dělat zumbu, jógu, a nebo nějaký míčový sport, je to jen čistě na vás, co vás baví, vždy si ale musíte najít něco, co vás bude naplňovat a kam se budete těšit. Můžete třeba plavat v bazénu nebo v bazénu cvičit, to je čistě na vás, co máte radši.