Domov pro pejska

Rodinný dům, zahrádka, děti a pejsek – to je sen mnoha z nás. Je to rodinná idylka, po které touží mnoho lidí. Pejsek je krásné zvíře. Pro mnoho z nás pejsek představuje nejlepšího přítele, který je věrný za každé situace. Někteří mladí partneři berou pejska jako nácvik před vlastním dítětem protože stejně jako dítě vyžaduje péči.
Stojíte před rozhodnutím, zda si toto krásné zvíře pořídit nebo ne? Je mnoho faktorů, které byste měli před tímto životním krokem důkladně promyslet.
bílý pes.jpg
Pejsek je nejspokojenější u baráku se zahrádkou, kde může být venku tolik času, kolik pejsek potřebuje.
Pejsek se dá sehnat velice levně například v různých inzercích na internetu (jako je například Bazoš, facebookové stránky určené pro inzerci psů a mnoho dalších). Existují také chovatelské stanice, ze kterých je možno pořízení pejska s papíry, jehož cena bývá zpravidla podstatně vyšší. S těmito psy lze chodit na soutěže (například s border koliemi na agility) a výstavy. Výhodou je jeho prověřený původ a menší riziko nemocí a větší pravděpodobnost dobrého charakteru pejska.
Kromě počáteční částky za koupi psa si musíte uvědomit, že vás pejsek bude stát další peníze za nezbytné vybavení (například pelíšek, obojky, vodítka, hračky, mňamky, jídlo a další). Další výdaje mohou nastat ve chvíli, kdy váš pejsek onemocní.
malý pejsek.jpg
Pejsek potřebuje kromě finanční péče také mnoho času a lásky. Stejně jako jiná zvířata potřebuje pohyb, a to nejen jednou za den. S pejskem by se mělo chodit minimálně 2x denně na procházku, aby nestrádal.
Závěrem zmíním fakt, že rozhodnutí pořídit si pejska je velice na pováženou.  Je to náročné finančně i časově a chce to odpovědnost. O pejska je potřeba se postarat a poskytnout mu zázemí plné lásky. Mnoho lidí si pořídí domácího mazlíčka, kterého po krátké době dají do útulku, a to není správné.