Zapůjčení dodávky pro stěhování nebo pro cestu na dovolenou

Vypůjčit si dodávku pro stěhování bytu je ideálním řešením v případě, že stěhujete svépomocí, a máte dostatek sil na kompletní realizaci. Zejména mladí lidé zvládnou tímto způsobem přemístit nábytek, pračku, chladničku, koberce a všechny drobnosti v krabicích na jeden zátah. Zapůjčení dodávky není předražené, a pokud započítáte amortizaci vozu, vyjde dokonce levněji, než kdybyste stěhovali vše osobním vozem, a to dokonce s vypůjčeným vozíkem zapojeným k tažnému zařízení.
kolony na dálnici.jpg

Dodávka pro sportovní hromadné akce

Vypůjčené dodávky se vyplatí i v případě organizování hromadných zájezdů a výletů, skupinových sportovních akcí, např. horolezeckých mítinků a vodáckých výprav. Je-li takový vůz vybaven i tažným zařízením, lze s jeho pomocí pohodlně zajistit odvoz např. čtyři polyetylenové kánoe na dovolenkovou akci na řekách v Německu, ve Francii nebo v Rakousku, spolu s osmi pasažéry na jeden zátah. Jestliže propočítáte náklady na organizaci týdenního pobytu specializovanou cestovkou, anebo dopravu dvěma či třemi vlastními vozy s lodí na střeše, rozhodně se vyplatí sáhnout po jedné velké dodávce.
jízda po dálnici.jpg

Zapomeňte na párování chytrého telefonu

Vypůjčení vozidla láká řidiče a spolupasažéry propojit mobilní telefon s interním systémem. Odborníci z Privacy International však před tímto krokem důrazně varují. Jde totiž o to, že data zůstávají uložena v lokálním zařízení, a zahrnují informace o domovské adrese, zaznamenávají polohu a další obsah uvnitř mobilního telefonu. Jestliže tyto záznamy sami nesmažete, zůstávají i nadále uloženy v systému. Společnost Privacy International náhodně prověřovala několik autopůjčoven a zjistila, že většina aut měla uloženy informace z osmi až deseti smartphonů. Jak se k tomuto fenoménu postaví autopůjčovny v souvislosti s GDPR, je zatím nejisté, ale dá se očekávat, že ve vlastním zájmu si většina z nich zajistí odmazávání osobních údajů klientů.