Energie pro domov

V domě platí podle staré čínské tradice Feng Shui pravidlo udržovat rovnováhu mezi vodou a větrem. Voda znázorněn Feng a vítr Shui, při čemž voda je zdrojem zemské energie a vítr dodává energii z nebes. Vše začíná již před vchodem do domu. Cesta nebo cestička vedoucí do domu by měla být čistá a upravená. Keře, stromy a záhony lemující cestu do domu musí být udržované. Osvětlení je zde také důležité, aby případní návštěvníci viděli na cestu.

dům

Vchodové dveře nesmějí být situovány proti stromu, sloupu a nejhůře rohu jiného domu. Blokovala by se tím energie Čchi. Při vstupu do domu by neměly být vchodové dveře situovány proti ložnici, kuchyni ani toaletě. Pořádek v domě je velice důležitý. Jakýkoli nepořádek blokuje energii Chi. Protřiďte své věci, věci rozbité a ty, které nepoužíváte, nemilosrdně vyhoďte. Do domu pořiďte raději živé rostliny, které vnesou do interiéru svěží nádech. Energie Chi putuje domem po schodišti. Aby energie zbytečně neodtékala, nemělo by být schodiště otevřené.  Dveře do koupelny vždy zavírejte. V koupelně se mytím očistíme od negativní energie a tu chceme nechat zavřenou. Na toaletě vždy zavírejte prkýnko, aby tudy neunikla žádná pozitivní energie. V rozích místností je tok energií nejmenší. Pokuste se rohy a výklenky eliminovat, postavte do nich rostliny nebo lampu. Pokoje nepřeplňujte nábytkem.

pohovka

Pohovka v obývacím pokoji vždy směruje čelem ke dveřím, abychom viděli, kdo přichází. V obývacím pokoji použijte spíše tlumené světlo. Jako dekoraci se nebojte použít zrcadla a rostliny. Barvy Feng Shui jsou červená, zlatá, bílá a černá. Tyto barvy aplikujte ve svém interiéru. Pro stolování si vyberte oválný stůl nebo osmihranný. Kolem stolu musí být volný prostor, pro volný pohyb stolujících osob. Kuchyň s jídelnou by neměla být vedle vchodových dveří. Postel v ložnici neumisťujte proti dveřím, ani do přímé linie s nimi. Proti posteli nevěste zrcadla, z ložnice vyhoďte televizor, počítač a cvičební pomůcky.