Jak zařídit dětský pokojíček?

Pokud si dáte na přeměně dětského pokoje opravdu záležet, budete respektovat určité zákonitosti, které jsou s podobou dětského pokoje spojené, bude Vaše dítě v pokojíčku šťastné, bude se v něm cítit pohodlně a bezpečně. Zejména před nástupem dětí do školy je třeba provést určité funkční změny v pokojíčku. Je třeba, aby pokoj malého školáka zónu určenou pro relaxaci, další pro hraní a odteď také zónu pracovní.
podkrovní pokoj
Jak správně rozdělit prostory dětského pokoje?
Přestože šestileté dítě začne chodit do školy, začnou mu první školní povinnosti, stále zůstává především dítětem, dítětem, které si ve volném čase potřebuje hrát, aby se mohlo nadále rozvíjet správným směrem. Děti potřebují být obklopené svými mazlíčky, výkresy, výrobky, knížkami a hračkami. Důležité jsou také barvy, kterými je pokoj vyzdoben. Dětský pokoj by neměl být vymalován pouze na bílo s holými zdmi. Děti by se měly do svého malého království rády vracet, cítit se v něm dobře, a to jde jen tehdy, je-li jim jejich prostor blízký.
stavební bloky
Pokud byly vaše dětí dosud zvyklé trávit většinu času s vámi v kuchyni nebo například v obývacím pokoji, nemůžete očekávat, že nastane rychlá změna a oni budou veškerý čas trávit jen ve svém pokoji. Naopak si spíš donesou své oblíbené hračky za vámi a budou čas trávit ve vaší blízkosti, jako tomu bylo dosud. Pracovní zónu můžete zařídit tak, aby rostla společně s dítětem. Vyplatí se investovat do rostoucího nábytku neutrálního designu a barvy. Odpočinkovou zónu by měla tvořit postel s kvalitní matrací. Pokud se rozhodnete pro postel s úložnými prostory, jistě neprohloupíte, neboť věci budou dětem už jen přibývat. Osvětlení by mělo být v pokoji jedno stropní a nezapomeňte ani na lampičky na pracovním stole a u postele, aby si dítě mohlo večer samo číst.
miminko s medvídkem
Nechte pokoj dýchat
Nikdy se nesnažte veškerý prostor zastavět nábytkem. Každý pokoj, nejen ten dětský, musí především tzv. dýchat. Pokud máte k dispozici pouze malý pokoj, dobře si předem rozmyslete, co je nezbytné, aby v pokoji zbylo, dítěti musíte totiž ponechat alespoň malý volný prostor, ve kterém si bude moci po libosti hrát a rozvíjet svou fantazii.