Jakými barvami žijete vy?

V životě nás může ovlivnit hodně věcí. Jsou to lidé, práce, koníčky, styl života, ale i barvy, které jsou všude kolem nás a v mnoha ohledech nad námi mají moc a hodně o nás vypovídají. To, jakými barvami žijete váš život o vás něco říká, a pokud jste o tom ještě neslyšeli, zbystřete vaši pozornost.
zabarvený obličej.jpg

Světlé a teplé barvy

1. ŽLUTÁ– jestli trávíte každý den obklopeni stresem a napětím, je právě tato barva vašim směrem, kterým byste se měli vydat. Dobíjí ztracenou energii a poskytuje uvolnění mysle a těla.
2. ORANŽOVÁ– ve své podstatě je tento druh barvy pro většinu lidí lákavý natolik, že na ni dokážou koukat dlouhé minuty. Je to z toho důvodu, že vyvolává v lidech pocit radosti, oslavy a touhy něco oslavovat.
3. ČERVENÁ– vášeň mezi barvami. Je láskou a ohněm, ale současně způsobuje i divokost neboli divokou stránku člověka. Je natolik temperamentní, že se už jen za pomoci oblečení, doplňků do bytu nebo nábytku, může u vás časem projevovat náruživá, silná a velmi energická osobnost.
4. ZELENÁ– je barvou Země. Více než polovina světa je zelené barvy, z toho důvodu ji lidi považují za láskyplnou a vznešenou. Pokud se zaměříte na tuto barvu, budete na lidi působit přátelsky a vlídně.
umělecké pruhy.jpg

Studené odstíny barev

Nezatracujte předem tmavé odstíny barev, které, jak se může zdát, působí na lidi chladně a negativně. Je v nich mnohem větší síla.
1. MODRÁ– barva vody, života a klidu. Váš životní styl může být právě s touto barvou v daleko větší harmonii a rovnováze. Lidé mají navíc sklony, se při pohledu na tuto barvu více svěřovat a důvěřovat druhým.
2. FIALOVÁ– se považuje za „náročný oříšek“. Tak může působit i vaše osobnost ve spojitosti s touto barvou. Její silný odstín (tak nějak nechtěně) vyvolává v lidech nejistotu a jakési tajemno.
3. ČERNÁ– o nejtmavější barvě jste už možná slyšeli samé zápory. Není tomu ale úplně pravda. Lidé, kteří ji milují jsou silní a zdatní jedinci, odhodlaní a rázní ve všech směrech. Co v tomto světě někdy skutečně není na škodu.
Co se týče barev, můžou doslova působit i na naše zdraví a jeho průběh.Využívají jich totiž léčitelé, kteří věří, že nimi lze člověka uzdravit nebo dokonce vyléčit od jeho psychických problémů.