Kam s hračkami v dětském pokoji

Zpočátku se život mladých rodin přizpůsobuje malému miminku, to je naprosto závislé na své mamince a je s ní v kontaktu prakticky neustále. Jakmile batole povyroste, začne chodit a být částečně samostatné, bude pro něj jeho pokoj představovat vlastní tvůrčí zázemí. Tím se pochopitelně rozumí dětská postýlka, psací stůl a dostatečný prostor pro hraní. A právě hračky představují mnohdy značný problém. Možná si vybavíte situaci, kdy při návštěvě vašich přátel, kteří měli děti ve školním věku, jste občas zakopávali o kabinu traktoru, panenku na schodišti, šlápli jste bosou nohou na kostičky lega, nebo dokonce nechtěně rozdrtili křehkou hračku.

dětská tapeta

Úložný prostor

Poměrně klíčová věc, jestliže chcete zabezpečit poklidný chod vaší domácnosti. Nemá totiž smysl pořizovat do dětského pokoje postýlku sice moderní, ale zabírající plochu jen pro spaní. Uvažujte o úložném prostoru klasického lůžka, nebo dokonce zvýšeného, či přímo palandy. Děti milují zvýšené spaní, mají shora lepší přehled o situaci kolem a do boxu se vejdou nejen lůžkoviny, ale i hračky.

V souvislosti se současnými trendy vybavení dětských pokojů se můžeme setkat s návrhy ukládat hračky do velkých beden, to ale není praktické. Děti se v nich přehrabují a ztrácí o svých věcech přehled. Lepší je nižší plocha boxu s přepážkami, které si snadno zhotovíte i sami pomocí dřevotřískových polotovarů z hobbymarketů.
kousky Lega

Police

Část pokoje můžete proměnit na úložný prostor ve formě polic. Podle typu nábytku je lze koncipovat na fochy z dřevěného masivu nebo desky s dýhou v dekoru přizpůsobeném vašemu stylu. Police pokoj pozvednou, zkrášlí a zútulní, buďte však obezřetní a nebuďte příliš velkorysí, aby se dětské útočiště neproměnilo ve skladiště. Pamatujte na staré osvědčené přísloví o zlaté střední cestě. Příliš mnoho hraček rozptyluje pozornost a neposkytuje prostor pro kreativní zábavu.