Kde je v zimě teplo? 10 žhavých destinací

Kanárské ostrovy
Kanárské ostrovy jsou skupinou ostrovů patřících pod Španělsko. Výhodou je, že Kanárské ostrovy jsou dosažitelné z Česka za nějakých 5 – 6 hodin. Jedná se tedy o nepříliš vzdálenou destinaci, kde vám bude teplo! Oblíbenější jsou Kanárské ostrovy samozřejmě v létě. V zimním období zde můžete očekávat teploty mezi 20 – 25 stupni.
 houpačka na palmě
Kapverdy
Nezáleží, za jak dlouho se dostanete do Kapverd. Zde je teplo po celý rok! Na konci roku je pravděpodobnost deště téměř 0 procent. Při teplotách v průměru 23 stupňů v prosinci můžete zažít klidné pláže. Cape Verde je oblíbená destinace pro turisty i surfaře.
 
Mexiko
V Mexiku můžete zvolit mezi klidem v přírodě a party ve velkoměstě. Samozřejmě můžete propojit obě varianty. Při teplotách kolem 30 stupňů a sotva deštivých dnech je příjemné zůstat zde v zimě.
 
Thajsko
Thajsko patří k nejoblíbenějším destinacím pro turisty ze západu. A už to jsou odlehlé ostrovy nebo noční párty v klubech. Každý si zde najde to svoje. Oblíbené turistické cíle, jako jsou Phuket nebo Koh Samui, se nacházejí na jihu země. Zde vás nemusí zajímat déšť v důsledku suché sezony od prosince do dubna.
 hotel v Dubaji
Dominikánská republika
Stejně jako v Thajsku jsou zde bouřky a období dešťů spíše letní a podzimní záležitostí. V zimním období budete relaxovat při 30 stupních na krásných bílých písečných plážích.
 
Singapur
Singapur spojuje tradice a modernost. Zajděte do buddhistických chrámů nebo nakupujte v moderních nákupních střediscích. Singapur je pulzující město. Nemusíte být ani bez bílé pláže a koktejlů u moře. Ostrov sv. Jana nebo Pulau jsou oblíbené turistické destinace.
 
Dubaj
Narozdíl od Singapuru je luxus v Dubaji ještě více zdůrazněn. Skromnost zde není na místě. Dubaj je místo s nejvyššími budovami na světě. I když je v Dubaji teplo přímo neúnosné, v zimě si zde můžete odpočinout při příjemných 25 stupních.
 
Peru
Jen moře a pláže jsou vám málo? A co zimní dovolená v Peru? Hlavní město Limu můžete prozkoumávat při teplotách v rozmezí 25 – 30 stupňů. Navíc si můžete prohlédnout incké město Macchu Picchu.
 
Maledivy
Maledivy nemají pověst kouzelného místa pro trávení dovolené jen tak. Teplota mezi 30 – 32 stupňů zde převládá celý rok. Pláže s bílým pískem a jasně zelené palmy zaručí autentickou dovolenou. Ať už budete relaxovat na pláži nebo budete aktivně sportovat, vaše dovolená bude skutečně horká.
 
Jamajka
Jamajka to je symbol karibiku. V zemi reggae se můžete ponořit do nočního života a zapomenout na chladné středoevropské počasí při teplotách kolem 30 stupňů.