Možnost výběru

Americká hypotéka a hypoteční úvěr, dva rozdílné produkty, které dělí jen jedno společné – název. Jen málokdo si ale tento důležitý fakt opravdu uvědomuje. Stačí vidět slovo hypotéka a lidé se mylně domnívají, že právě tento úvěrový produkt je k financování vlastního bydlení jako stvořený. Mezi těmito dvěma úvěrovými produkty jsou však dva základní rozdíly – účelovost a úroková sazba.

  • Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr je skvělým prostředkem k financování vlastního bydlení, tedy za předpokladu, že jsou nastaveny co nejvýhodnější podmínky pro dlužníka. Jedná se o účelový úvěrový produkt, je tedy zapotřebí bance dokládat veškeré potřebné dokumenty s čerpáním úvěru. Banka také bude vyžadovat po dlužníkovi zástavu nemovitosti, avšak nutně to nemusí být ta, na kterou byl čerpán úvěr. I z tohoto důvodu však úvěr disponuje výhodnou úrokovou sazbou, která se momentálně pohybuje kolem 1,5%.

sjednání hypotéky

Česká národní banka v tomto případě udává, aby každý žadatel o hypoteční úvěr byl schopen zafinancovat alespoň 30% hodnoty nemovitosti. V praxi to znamená jediné, pokud kupujete nemovitost například za 4 000 000 korun, 400 000 je potřeba zafinancovat z vlastních zdrojů. Mnoho lidí však není schopno tak velkou část peněz našetřit, proto řeší tento problém spotřebitelským úvěrem.

  • Americká hypotéka

čtení zákona

Jedná se o neúčelovou hypotéku Fahd.cz, jejíž finance lze čerpat dle svého uvážení. Žádný bankovní i nebankovní subjekt vám nemůže přikázat, na co peníze budou využity. Je potřeba podotknout, že se nejedná o hypotéku jako takovou, stejně tak ani o spotřebitelský úvěr, americká hypotéka stojí na pomezí těchto dvou úvěrových produktů. I zde je však zapotřebí ručit nemovitostí, je zde vyšší roční úroková sazba kolem 3% a kratší doba fixace. Mnoho lidí volí tento druh hypotéky právě pro svou benevolentnost, kdy odpadá celá řada papírování a byrokracie.