Mzda na výplatní pásce

Do práce se chodí vydělávat peníze. To ví přece každý! Zatím jen málokdo tam chodí pro zábavu, sice existují takové firmy, ale jistě i jejich zaměstnanci, kteří chodí do práce pro zábavu, čekají každý měsíc na výplatu a bez ní by se zřejmě neobešli.

Jakou částku dostanu na výplatu, když mám 10 000 hrubého? A jakou, když mám 20 000 hrubého nebo třicet tisíc hrubého? Deset tisíc v dnešní době ani mít nemůžete, protože je dána minimální mzda, která určuje, že nejnižší možná mzda za odvedenou práci při normální – běžné pracovní smlouvě je 15 200Kč hrubého pro rok 2021. Z hrubé částky se vždy vypočítá čistý výsledek. Je to jednoduché, když parametry zadáte do kalkulačky. Tak si můžete vypočítat i mzdu z dvaceti, padesáti nebo šedesáti tisíc hrubého. Výsledek ihned uvidíte na monitoru.

kalkulačka

Jakou dostanete výplatu v zaměstnání? Od toho je zde hrubá a čistá mzda https://www.kalkulackacistemzdy.cz/.

Hrubá mzda se často uvádí již při pohovoru. Je to jakýsi druh sazby bez odpočtu daní, sociálního a zdravotního. Čistou mzdu si musíte vypočítat. V dnešní době to každý zvládne velice snadno a rychle na pár kliknutí na internetu. Stačí zadat do kalkulačky výši hrubé mzdy, případně další parametry a nechat si výsledek spočítat. Hned se vám ukáže, kolik budete mít peněz na výplatu.

platební karta

Pro rok 2021 se ledasco změnilo. Zrušila se super hrubá mzda z minulých let. Jednalo se o výpočet, tedy jakési navýšení, ze kterého se vypočítávala čistá mzda. Čistá mzda je právě výsledek, tedy vaše výplata. Ta už je konečná po všech odvodech daní i sociálního a zdravotního ze strany zaměstnavatele i po slevách na dani, po odvodech sociálního a zdravotního z vašich peněz. Čili se jedná o částku, kterou fyzicky dostanete do rukou, lépe řečeno na bankovní účet.

Super hrubá mzda může být opět zavedena. Očekává se to během pár let, ale není jasné, od kdy opět vláda schválí tyto další kroky – opětovné zavedení super hrubé mzdy, proto se v dnešní době může jevit, že máme více peněz na výplatu, ale to může být pouze dočasné do doby, než se opět zavede výpočet čisté mzdy pomocí takzvané super hrubé mzdy.