Paráda z druhé ruky


Sortiment
Secondhandy, tedy obchody s použitým oblečením, většinou nabízejí kompletní sortiment pro děti i dospělé včetně doplňků a bot. Najdete tu jedinečnou a vždy originální směsici toho nejlepšího i nejhoršího ze všech módních stylů a vlivů, co jen kdy byly navrženy a nošeny. Od spodního prádla po plesové šaty, zpravidla za zlomek původní ceny.
Některé z těchto obchodů se naopak specializují například na výhradně dětské, sportovní nebo luxusní sortiment. Nabízejí zboží různých značek a také různého stupně obnošení, takže pokud toužíte po značkové kvalitě a nedisponujete vyšší částkou, určitě stojí za to poohlédnout se právě tady.
zábava při focení
Vzhůru na nákup
Při nákupu v kamenné prodejně se připravte především na to, že se při výběru budete muset „prokousat“ velkým množstvím pro vás zcela neunositelných kousků. Zda bude váš lov úspěšný je tady víceméně v rukou náhody, nicméně narazit můžete na skutečné skvosty, které se po právu stanou nosnými prvky vašeho šatníku.
I skutečné hvězdy stylingového nebe se hrdě hlásí k tomu, že při výběru svých outfitů často takové „úlovky“ využívají a s úspěchem je kombinují s kousky, které jsou aktuálně in.
Určitá nevýhoda nabízeného zboží je samozřejmě v tom, že podstatná většina zboží je zastoupena právě jen jedním kusem. Může se proto stát, že věc, po které tady zatoužíte, může mít jinou velikost než potřebujete, nebo se na ní nošení předchozím majitelem podepsalo nějakou zásadní kvalitativní vadou.
děvče v obchodě
Kde nakoupit
Kamenné Secondhandymají jedinečnou výhodu v tom, že si zde můžete zboží nejen vyzkoušet, ale i osahat a na vlastní oči posoudit materiál i případné obnošení. I tady už se dbá na prezentaci nabízených kousků, takže ve většině případů má takový obchůdek naprosto originální atmosféru.
Pravidlem bývá i to, že o vybalování nového zboží i prodej samotný se stará jediná osoba, která tak má celý sortiment „v malíku“. Pokud se vám tedy nechce probírat nekonečnými stojany triček a košil, nasměruje vás přímo ke kouskům, které by mohly lichotit právě vaší postavě.
Další možností je nákup v internetových obchodech. Pokud hledáte skutečnou klasiku, zkusit můžete obchod s prostým názvem second-hand.
Velikou výhodou takového nakupování je to, že můžete přímo filtrovat všechny kategorie podle různých kritérií a odpadá tak probírání celého obsahu. Nemusíte se bát ani toho, že se zmýlíte v číslování, obvykle totiž kromě velikosti udané výrobcem najdete i přesné rozměry každého kousku.
Také vady způsobené nošením většina prodejců udává férově, takže máte přesnou představu o tom, co vám po objednání dorazí.
Nejen na internetu můžete samozřejmě odloženou parádu koupit i v různých aukcích nebo bazarech, kde nakupujete primárně od přímých majitelů. Čas od času ale určitě není na škodu zavítat do pravého „sekáče“ – ať už v reálu, nebo na síti. Třeba na vás čeká kousek, o kterém sníte celá léta.