Přebalujte ekologicky!

Dnešní maminky si mohou, co se týče přebalování jejich miminek, vybrat. Velice oblíbené jsou jednorázové pleny. Jejich oblíbenost spočívá především v tom, že použitou plenu jednoduše zabalíte a vhodíte do kontejneru. Velikou nevýhodou těchto jednorázových plen je fakt, že některé mohou obsahovat nežádoucí dráždivé látky, které jsou pro jemnou a citlivou pokožku miminka prakticky nevhodné. Další nevýhodou je velké množství nerecyklovatelného odpadu, který se hromadí na skládkách. V dnešní době se začíná od jednorázových věcí pomalu upouštět a proto i moderní maminky dnešní doby se vracejí k tradičnímu přebalování miminek do pratelných plenek.

rodina

Pokud jste se i vy rozhodli své miminko přebalovat ekologicky, budete potřebovat asi 30 – 40 klasických látkových plen. Plenky jsou vyrobeny z plenkoviny. Plenkovina https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/bavlnene-latky-madeiry-a-plenkovina mívá vyšší gramáž a je vyrobena ze 100 % bavlny. Na trhu seženete nejen bílé pleny, ale také plenky s různými obrázky. Dále budete potřebovat alespoň troje svrchní PUL nepromokavé kalhotky a velikým pomocníkem jsou i vkládací pleny, které zvyšují savost pleny. Plenku pak podle velikosti miminka poskládáte, vložíte vkládací plenu a zabalíte do ní miminko. Nahoru pak dáte svrchní kalhotky, které zabraňují provlhnutí plenky na dupačky a kaloty. Svrchní kalhotky se dělají na zip nebo na patentky, takže si lehce upravíte potřebnou velikost.

ekologické pleny

Počítejte s tím, že budete muset přebalovat miminko častěji, než je tomu u plen jednorázových. Výhodou však je, že pokožka miminka bude zabalena v čistě přírodních materiálech, takže můžete snadno zabránit i možným opruzeninám. Po použití plenky vhazujte do uzavíratelného kbelíku a perte je jednou za dva až tři dny. Nemusíte plenky pokaždé vyvařovat, vystačíte si i s teplotou na 60°C. A pokud máte doma i sušičku na prádlo, nemusíte plenky po usušení žehlit.