Proč si pořídit apartmán v Chorvatsku na Jadranu

Lidé, kteří by rádi investovali do nemovitostí, mohou to učinit mnoha způsoby. Nemovitost, která je pronajímána, vyžaduje také určitý podíl starostí, není to jen o tom, že do domu nastěhujete nájemníky, a budete inkasovat zisk z pronájmu, domy je třeba udržovat v dobrém technickém stavu a s nájemníky také spolupracovat.

Plitvická jezera v Chorvatsku

Jestliže investujete své úspory, případně to risknete s úvěrem, a pronajmete nemovitost v České republice, bude to objekt, který ve skutečnosti bude užívat někdo jiný, bude vám sice vydělávat na hypotéku či přinášet přímý zisk, ale reálný prospěch z něho bude mít nájemník. Něco jiného ovšem je, pokud se rozhodnete zainventovat do koupě, resp. prodeje domu v Chorvatsku u moře, případně v jiné rekreační přímořské lokalitě. Tehdy vás to zřejmě bude lákat prostory užívat alespoň v době vaší dovolené. Proč dát přednost Jadranu a pořídit tu dům pro rekreaci, případně pro sezonní či dokonce celoroční bydlení?

mořské pobřeží v Chorvatsku

Kvalita mořské vody – není moře, jako moře, aneb kvalita vody ve Středozemním moři kolísá a ne všude je na špičkové úrovni. Chorvatsko je na tom mnohem lépe, co se týče jakosti vody, ve srovnání s Řeckem i Itálií. Tam, kde dosahuje kvalita mořské vody špičkové úrovně, se vyvěšují modré vlajky, a v Chorvatsku je jejich počet v přepočtu na rozlohu resp. délku pobřeží, největší.

Sluneční svit – Chorvatsko patří k zemím, kde délka slunečního svitu v průběhu kalendářního roku patří k nejdelším. V průměru zde slunce svítí přibližně 2700 hodin, což je odhadem zhruba 230 až 250 slunečných dní, kdy je slunce v průběhu dne na obloze většinu hodin nezacloněné. Některé prameny uvádí, že s takto slunečným počasím nelze počítat ani ve vyhlášené australské lokalitě v blízkosti města Sydney.

Plitvická jezera – pamatujete na legendární film „Poklad na Stříbrném jezeře“ s Pierrem Bricem, který ztvárnil indiánského náčelníka jménem Vinnetou? Tak ty nádherné záběry krajiny, kde byl uložen indiánský poklad, pochází právě z Chorvatska, z Plitvických jezer.