Samotný bazén nestačí

Jestliže jste pořídili svým dětem nebo vnoučatům dětský bazének, do kterého se vejdou tak maximálně čtyři konve vody a dva caparti, pak asi problém s příslušenstvím neřešíte. Ve chvíli, kdy je voda špinavá, zalijete s ní nejbližší záhony a během dvaceti minut nanosíte další várku. Ti náročnější, kterým už Krteček nebo Ferda Mravenec nestačí, potřebují spoustu drobností, které jsou u ke správnému využití zahradního bazénu zapotřebí.

cáchání vodou

Příkladem takových věcí jsou i bazénové hadice. Jednou z funkcí, která je jim přiřazena, je propojení bazénu s filtrací. Příslušná hadice se vyrábí o průměru třiceti dvou nebo třiceti osmi milimetrů a jsou ve formě takzvaného „husího krku“. Tento materiál znají zejména starší elektrikáři. Aby si ušetřili práci v případě poruchy na elektroinstalaci, zavedli do zdi nejprve „husí krk“ a pak až do něho příslušné dráty.

· Hadice se vyrábějí https://eshop.techneco.eu/Hadicez pružného plastu, který má dobré vlastnosti nejen u zmíněné elektroinstalace, ale oceňují ho právě i majitelé bazénů.
– Je totiž odolný vůči ultrafialovému záření a také proti vodě.

černá hadice

Vše je dobře promyšleno

Dalším druhem hadice, která je dobrým pomocníkem zejména na konci sezóny, kdy je potřeba naše zahradní koupaliště uklidit před zimou, je ta, která je vyrobena z pevného plastu modré barvy.

· Kromě pevnosti je oceňována i odolnost a pružnost.
· Další pozitivní vlastností je i její výjimečná skladnost.
– Na konci sezóny ji prostě svineme do klubka, které má v průměru přibližně dvacet čtyři centimetry.
– Vzhledem k tomu, že měří bezmála šedesát jeden metr, je to opravdu obdivuhodné.

Další potřebnou součástkou je hadicová spona. Ta se pro nás stane nezbytnou, pokud budeme potřebovat spojit více bazénových hadic dohromady. I spona je odolná proti vlhkosti, protože je vyrobena z nerezové oceli. Dobře vyřešená je i její šíře, která je devět milimetrů.