Tišší blázni

Proč je tohle zrovna jeden z typických mužských koníčků? Zlé jazyky tvrdí, že jim to umožňuje útěk od partnerky a vyhnutí se sporům a hádkám. Najdou u vody svůj klid, případně další kamarády, co jsou na tom stejně a mohou si vzájemně postěžovat na ženský. Rybaření se samozřejmě věnují i ženy, ale mezi žádnými známými rybáři nefigurují a vydáte-li se v sezóně k rybníku a budete pokukovat po postavách na stoličkách u prutů, tak tam ženu také často nepotkáte. Maximálně jako doprovod.
přímořská krajina

Čím rybaření přitahuje?

· Napětí a očekávání
Je to typ lovu, který mají muži již odpradávna zakódovaný v sobě a tady ho mohou beztrestně provozovat. Jako jsou zelení blázni – myslivci, tak jsou tišší blázni – rybáři. Občas se povede extra velký nebo neobvyklý úlovek, občas musí člověk s rybou opravdu bojovat, než ji vytáhne na břeh.
· Samota a klid
Jsou místa, kde se to rybáři jen hemží a moc klidu si tam neužijí nebo na rybářských závodech. Ale běžně sedí u rybníka ve větších rozestupech, mohou poslouchat tranzistor nebo jen okolní zvuky přírody a odpočinout si od běžných starostí a popřemýšlet si v klidu nad vším, nad čím potřebují.
chlapec a rybaření
· Chutný úlovek
Někdo dokonce ani ryby nejí a je to pro něj opravdu jen zážitek z rybolovu, ale velká část si bere něco ze svého úlovku domů a připravuje z něj chutné jídlo.
· Cesta za dobrodružstvím
Za rybolovem můžete vyrážet po celé republice nebo do zahraničí. Oblíbené jsou rybářské výpravy do Norska, kde se to lososi a treskami jen hemží a dovezete i úlovek i domů. Zároveň je to krásná dovolená.
· Technika
K rybaření je třeba různého vybavení a často to bývá velká investice. Existují již opravdové high-tech pruty a příslušenství. Navíc můžete na větší vodní ploše nebo na moři využít i člun , což dodává chlapům adrenalin.