Stará krása i do současné kuchyně: malované kredence

Starožitná kredenc plná poliček a šuplíků. Tajuplná kuchyňská skříň našich babiček, které z nich v pravou chvíli uměly vytáhnout dobrotu, ať už to byl čokoládový bonbon nebo domácí sušenka, ukrytá v malovaném kusu porcelánu s víčkem. Mistrovsky vyzdobený kus nábytku, který vévodil kuchyni či jídelně. Pokud jste milovníci starých časů, kredenc určitě patří mezi užitné předměty, které se vám okamžitě vybaví v souvislosti s kuchyní.

Sušenky od babičky

Můžete ji použít na zásoby jako spíž, ale mnohem lépe se bude vyjímat, když se stane příborníkem – skříní, určenou k uskladnění servírovacího nádobí. Pokud vlastníte krásné kousky porcelánu, určitě byste měli zaměřit svou pozornost na kredence s prosklenými dvířky či otevřenými policemi a své nejkrásnější kusy nádobí si vystavit na odiv, aby vám dělaly radost nejen při plnění své služby na jídelním stole. Originálních starožitných kredenců si bude většina uvědomělých majitelů zodpovědně hledět a snažit se je v co nejlepší kondici předat dalším generacím. Ne každý milovník historie má však to štěstí, že by mu minimálně tři generace stará kredenc spadla do klína jako odkaz předků. Mrzí vás, že se právě ve vaší rodině žádná podobná skříňka nedědí a na náročný repas bazarového kousku si netroufáte?

Kuchyně našich babiček

Malované kredence si můžete pořídit i úplně nové! Jsou inspirovány skutečnými historickými kusy, vyrobeny tradičními truhlářskými technikami z masivního dřeva. Jejich povrch je pomalován také tradiční technikou – ručně pomocí štětce. Vklouzněte do světa kvalitního nábytku vyrobeného postupem, který prověřil čas: originální předlohy našich výrobků se dědily z generace na generaci a ještě dnes najdete i více než sto let staré kousky na chalupách, půdách a u obchodníků se starožitnostmi. Staré postupy vytvářejí hodnotné výrobky i v moderní době, a vy tak můžete pořízením malované kredence začít vlastní éru rodinného dědictví.