Vyberte ten správný plot

Přemýšlíte, že svůj pozemek ohraničíte, ale stále nevíte, jaký typ plotu je právě pro vás ten nejlepší? Poradíme vám! Srovnali jsme ty nejznámější a nejpoužívanější typy a sdělíme vám všechny jejich výhody a nevýhody. Budete se tak moci velmi snadno rozhodnout!

První a nejoblíbenější variantou, je betonový plot. Betonové ploty jsou typické svým pevným materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Beton navíc neshoří, pokud by se k vám chtěl někdo vloupat, bude mít probourání se přes plot velmi těžké.

živý plot

Navíc betonové ploty jsou opravdu velmi vysoké. Pro případné lupiče je tak opravdu hodně těžké se přes tuto překážku dostat. Výhodou je i fakt, že tento typ plotů je neprůhledný. Budete tak na vašem pozemku mít naprosté soukromí. Například betonové ploty Olomouc montazmpc.cz navíc vynikají i svoji nízkou pořizovací cenou.

Dalším typem je klasický živý plot. Nicméně ten má oproti předešlému typu řadu nevýhod. Asi největší je ten, že se pro zloděje nejedná o moc velkou překážku. Plot je ze živých rostlin není jej tak problém přelézt ani pořezat. Výhodou je, že plot je levný, nicméně oproti tomu stojí i fakt, že na to, než rostliny vyrostou, si budete muset pěkně dlouho počkat – v některých případech i několik let. Ovšem živé ploty vypadají velice hezky – což je jejich největší výhodou.

dřevěný plot

Posledním typem jsou železné loty. Jedná se o nestárnoucí klasiku. Jedná se o železné sloupky zabetonované do země. Mezi nimi je pak natáhnuté pletivo. Tento typ je asi tím nejrozšířenějším po celém světě – a to především proto, že pro všechny běžné účely je plně dostačující. Výhodou je i velmi nízká cena za dobrou kvalitu. Nicméně musíte počítat s tím, že ploty jsou zcela průhledné a před nechtěnými zraky cizích lidí vás neuchrání – leda, že byste si plot nechali porůst břečťanem, nebo jinou popínavou rostlinou.