Vychutnávejte si dobré víno

Víno je velmi oblíbený alkoholický nápoj, který má dlouholetou tradici a stále se těší velké oblibě. Dobré víno může být dražší, ale má skvělou chuť.

Vychutnávejte si dobré víno

Nápoj s tradicí

Pod tímto nápojem si jistě představíte chutné pití, které se vyrábí z pomocí hroznů. Z toho plyne, že vše začíná na polích, kde se pěstuje vinná réva. To není rozhodně jenom, tak porotě kromě půdy ve vhodné oblasti to chce sledovat celou řadu parametrů, abychom dosáhli dobré sklizně a skvělého vína. Proto vinařům jsou navíc škůdci, takže pěstování není opravdu žádná sranda. U nás máme zákon, že musí být vyráběno z vinné révy a mít alespoň 8,5% alkoholu.

červené víno

Hrozny musí samozřejmě kvasit, což probíhá nejčastěji v sudech, z kterých se následně nápoj plní do lahví. Potom je třeba převezen do obchodu, kde my můžeme přijít a už si ho jenom koupit. Takže se není čemu divit, když luxusnější vína stojí hodně peněz, protože jejich výroba něco stojí a mnohdy jsou něčím výjimečné. Ve specializovaných obchodech bývá navíc velmi široký výběr, a proto si můžeme vybírat, ať už máme jakýkoliv vkus a chceme ho k jakékoliv události.

Je z čeho vybírat

Problematika tohoto nápoje je dost rozsáhlá, přičemž skuteční odborníci o něm toho ví opravdu spoustu. My se nejdříve podíváme na základní rozdělení. Likérní víno se vyznačuje tím, že se do něj přidává zvlášť alkohol, který však musí pocházet z hroznů. Dále tu máme šumivé víno, u kterého je speciální metoda výroby. Je totiž vyráběno z čerstvých hroznů pod vysokým přetlakem, přičemž toho se často docílí pomocí oxidu uhličitého. U perlivého je tento přetlak zhruba poloviční.

sklenice vína

Posledním typem je částečně zkvašený mošt, který jste znáte pod názvem burčák. Dalším rozdělením je podle barvy, kdy nejčastěji se hovoří o bílém či červeném víně. Různých kategorií je více, a protož je nejlepší ochutnat vín více a udělat si obrázek, které Vám chutná. Můžete si zakoupit drahé víno, které je cenově dražší, ale má skutečně skvělou chuť a vlastnosti. Takový nápoj nadchne i opravdové znalce a nadšenec, takže stojí za to jej vyzkoušet.