Motivace je základ úspěchu

Pro některé děti se motivace nezdá být žádným problémem. Klidně vydrží hodiny sedět nad knížkou, pak vyrazit na fotbalový trénink, a ráno vás tahají z postele. Naopak jiné abyste k učení přivázali řetězem, stáli nad nimi, a stejně přinesou domů za tři, a ještě se diví, co vám vadí. Vy přitom víte, že hloupé nejsou. Existuje vůbec pro takovéto případy nějaké řešení? Především musíte jít ke kořenům problému. Proč váš potomek učení tak strašně moc nenávidí.
výuka geografie
Možná vám to i řekli, ale zkuste se jich pro jednou zeptat bez řevu a slz, když jste oba v klidu. Má vaše dítě problém jenom s jedním předmětem? Možná je to problém s učitelem. Pokud vaše miláčkovi nevyhovuje styl výuky nebo má s vyučujícím nějaký osobní problém, tak tomu známky samozřejmě budou odpovídat. Zkuste se s učitelem sejít, dost možná ani netuší, že nějaká nesnáz existuje. Někdy je možné změnit třídu, chodit do jiné skupiny nebo zkusit jiné výukové metody.
 
Pokud se problém přelévá do více než jedné oblasti, je načase zbystřit. Pokud máte doma puberťáka, tak se možná budete muset smířit s tím, že v určitém životním období prostě nebude škola zrovna na prvním místě. Mladý člověk potřebuje čas na to, aby si prožil první lásky, zklamání, rozhodl se, co chce v životě dělat, a bohužel to občas znamená, že škola je odsunuta na vedlejší kolej. Rozhodně to neznamená, že musíte rezignovat na všechny své požadavky, ale pokud jdou známky z jedniček na trojky, tak se možná neděje nic horšího než puberta.
psaní velkého Z
Pokud je dítě mladší, mohou být za zhoršenými známkami jednak vývojové změny, ale třeba i to, že už dítěti nestačí se na věci soustředit jen ve škole. Pokud ale nemáte pocit, že by tohle byl váš problém, musíte zvážit riziko šikany. Hlavně pokud se známky zhoršují rychle a bez zjevného důvodu, je rozhodně načase zasáhnout. Mění se kromě známek i osobnost, je dítě najednou uzavřené, dělá se mu špatně kdykoli má jít do školy, přestalo najednou mluvit o kamarádech, záhadně se mu „ztrácí“ věci? To všechno jsou varovné signály.