Třeba máte doma sportovní talent

O tom, že je pohyb zdravý, asi nikdo nepochybuje. Někdy je ale docela těžké o tom přesvědčit naše děti. Pokud ale chceme, aby si do budoucna nesly dobré návyky a neměly například problém s nadváhou a s tím spojené zdravotní obtíže, pak musíme přijít na to, jak je rozpohybovat. Je asi jasné, že dvě hodiny tělocviku ve škole to příliš nevytrhnou. A sportovní aktivity našich tatínků nebo dokonce babiček a dědečků už jim pravděpodobně také nic neříkají.

  • Jestliže máme děti ještě celkem malé, pak máme velkou šanci pro ně v tomto směru něco udělat.

pevná trampolína

Pokud jim pořídíme na zahradu trampolínu, určitě nezůstanou sedět doma u televize nebo u počítače. Od dětské trampolíny je už jen krůček k dalším pohybovým aktivitám. Uvidíte, jak začne vaše děti sport nakonec bavit. A co můžete vědět?

  • Třeba se ve vaší ratolesti skrývá nástupkyně Martiny Sáblíkové nebo Lukáše Krpálka.
  • A právě tímto impulzem jste dali základ jejich budoucí kariéře.

sportovní hry

Ale i kdyby tomu tak nebylo, můžete mít dobrý pocit z toho, že jste pro tělesné zdraví svých dětí udělali maximum. A možná, že vás to také zláká. Na zahájení sportovní kariéry už je asi pozdě, ale nechat na trampolíně nějaké to kilo, co vás v poslední době trápilo, také určitě není k zahození. Kromě toho vaši rodinu společné aktivity docela jistě sblíží.

stupně vítězů

Bezpečnost především

Je ale zapotřebí mít na paměti, že zejména malé děti by neměly být na tomto sportovním prvku bez dozoru. Přesto, že určitě pořídíte variantu s ochrannou sítí, je nutné, aby byl stále přítomný některý z dospělých. Přeci víte, jak se děti dovedou rozdovádět. Pak neznají míru a může to skončit nepříjemným a bolestivým zraněním. Výrobci trampolín také doporučují pravidelnou kontrolu všech součástí. Při sebemenším poškození je vždy potřeba díl vyměnit nebo opravit. Nejde přeci o nic menšího nežli o zdraví našich dětí.