Pravidelná údržba bazénu

Bezstarostná koupací sezóna si vyžaduje správnou a pravidelnou údržbu, která se nevyplácí podceňovat. Například čistič filtrů je šikovný filtr.

Pravidelná údržba bazénu

Mechanické čištění

Hlavním problémem je udržet vodu čistou, a to od nečistot i od zelených organismů, a proto je velmi výhodné mít bazén hezky zastřešený, což ale není levná záležitost, a ne všude se hodí, takže je alespoň dobré v případě, kdy v bazénu nikdo není přikrýt jej plachtou. Běžně se prodávají i termo plachty, jenž hezky využívají sluneční energie a vodu udržují teplou. Co se týká čištění, tak jej dělíme na dvě základní varianty, přičemž první je mechanická.

špinavý bazén

Ta spočívá v tom, že nečistoty včetně automatické filtrace odstraňujeme ručně, nebo nějakými stroji. Filtrace není všemocná, takže velké nečistoty například na hladině se běžně chytají bazénovou síťkou. Se stěnami je to o něco složitější, ale není problém použít elegantní řešení v podobě bazénového vysavače. Pokud chceme pohodlí, tak potěší automatický typ, ale úplně v pohodě postačí i klasický manuální, který je levný a stačí jej pouze napojit na bazénovou filtraci.

Čištění filtrace

Nejpoužívanějším typem filtrace je písková, protože ta díky své náplni z písku hezky zachytává i malinké nečistoty, takže je skutečně vhodná i pro použití do domácích bazénů. Vzhledem k tomu, že celým tímto systémem prochází neustále nečistoty, tak je dobré provádět čištění. To nejdůkladnější by mělo být před ukončením sezóny, aby na jaře mohla zase snadno začít koupací sezóna a netrápilo nás velké množství nečistot.

čirá voda

Musíme se zaměřit i na čistotu potrubí, takže je běžné jeho proplachování a podobně, kdy se hezky odnesou i nečistoty ze stěn trubek. Poslední a zároveň jednou z nejdůležitějších částí je samotný písek ve filtraci. Ten se musí pravidelně měnit, aby filtrace správně fungovala. U kartušové je zase zapotřebí používat čistič filtrů 2L chlorito.cz, který hezky vše vyčistí a zároveň je v dostatečně velkém balení. Filtr se hezky namíchá v určitém poměru a potom se hezky s ním hezky vyčistí samotná filtrace.