Vydejme se za krásou Říma


Řím (Roma) je hlavním městem Itálie a leží na řece Tibeře asi 27 kilometrů od pobřeží Středozemního moře. Je to město, které je mimořádně bohaté na kulturní a historické památky a je také jedno z nejstarších evropských měst. Na území města leží také samotný Vatikán (sídlo papeže).

palác v Římě 

Kultura a historie

 

Nyní se podíváme na to, jaké památky nám Řím nabízí. Určitě nejznámějším je Koloseum (bylo využíváno pro gladiátorské zápasy, zápasy se zvěří i popravy). Mezi další památky patří: Sixtinská kaple (můžete zde obdivovat krásné nástěnné a stropní fresky, které jsou považovány za vrchol renesančního umění), Bazilika svatého Petra (jedna ze čtyř římských papežských velkých bazilik a jeden z největších kostelů na světě), Fontána di Trevi (zde vévodí socha Neptuna a pod ním se nachází dva tritoni), Forum Romanum (bylo místem slavností, soudů, voleb, politických shromáždění i trhů, byly zde slyšet i časté projevy řečníků – Cicera nebo Marka Antonia), Andělský hrad (je dnes známé muzeum zaměřené na historii Říma), Piazza Navona (je náměstí postavené v barokním stylu, je umístěno asi 200 metrů od Pantheonu a rozhodně stojí za návštěvu), Piazza Farnese (zde se nachází renesanční budova Palazzo Farnese a také švédský národní kostel Santa Brigida). Nachází se zde mnoho dalších památek, které určitě stojí za návštěvu a lze tak strávit krásné dny plné kultury a zážitků.

památník vittorio emanuele

Ubytování v Římě

 

Ubytovat se lze samozřejmě v hotelu, hostelu nebo jednom luxusních hotelů. Nejlevnější variantou je ubytovat se ve studentském hostelu nebo hotelu (zde samozřejmě musíte počítat s tím, že budete pokoj sdílet se studenty). V hostelech se dá setkat i samostatné ubytování zhruba za 500 Kč za noc blízko Kolosea. Rozhodně můžete využít i nějakého internetového vyhledávače pro vyhledání nejlepšího ubytování v Římě. Následná rezervace již probíhá on-line.

 koloseum v římě

Řím je nádherné město, které je krásné i večer. Můžete se procházet po rozzářeném městě s osvětlenými památkami a sednout si na kávu a kochat se krásným pohledem. Nasávat úžasnou atmosféru toho města. Neváhejte a jeďte sem na dovolenou. Jsou to investované peníze do vašeho odpočinku a získáte i nové zážitky. Třeba zde najdete i nové kamarády. Přeji krásnou dovolenou!